چند نفر را که درد مشترک دور هم جمعشان کرده باشد، هیچ‌وقت دست کم نگیر؛ تا آن روزی که قلب تک‌تکشان با آهنگ همان درد می‌تپد...
  :: مدیر وب سایت
» تعداد مطالب :
» تعداد نویسندگان :
» آخرین بروز رسانی :
» بازدید امروز :
» بازدید دیروز :
» بازدید این ماه :
» بازدید ماه قبل :
» بازدید کل :
» آخرین بازدید :

صندوق صدقات
   
آیا دوستی صرف میان دختر و پسر ممکن است؟
جمعه 21 فروردین 1394 ساعت 11:47 ق.ظ | | نوشته ‌شده به دست محمدحسن صادق زاده | ( نظرات )

مسیحیت علیرغم تمام کاستی هایی که دارد، یک دین الهی است، و انسان را به ارزش‌هایی فرا می خواند که درون مایه آنها همان هنجار‌ها و موازین الهی بیان شده در اسلام است. هرچند پس از دوران رنسانس این دین تا حد زیادی به یک تصویر محو از معنویت فردی تقلیل داده شد و تمام ابعاد اجتماعی آن حذف شدند، با این وجود هنوز کسانی پیدا می شوند که بخواهند از دل مفاهیم الهی راهکار هایی برای معضلات انسان مدرن پیدا کنند.

کریستین کاردوسو یک مبلغ مسیحی ساکن آمریکا است که پس از سالها زندگی در جامعه‌ای کاملا مختلط، اکنون از مضرات اختلاط و روابط دوستانه با جنس مخالف می گوید:

لابد آن روابط دوستی در سریال هایی مثل friends” یا Gossip Girl” را دیده اید. گروهی از دوستان که همیشه و در همه شرایط با هم هستند. مفهوم جالبی به نظر می رسد مگر نه؟ اما این نوع گروه ها تنها یک مشکل اساسی دارند. اگر دقت کرده باشید می بینید که در آنها همه دختر ها و پسر ها در نهایت با هم رابطه برقرار می کنند.

زمانی که دوستانی از جنس مخالف داشته باشید این اتفاق طبیعی است. روابط دوستانه بسیار صمیمی هستند، دوستان همیشه به فکر هم هستند و اگر این توجه بیش از حد زیاد شود، بدون آنکه متوجه شوید، این احساسات دوستانه به کشش عاطفی یا جنسی تبدیل می شود. و زمانی که کشش وجود داشته باشد، فرد دو کار می تواند بکند: یا اجازه دهد که این احساسات در او رشد پیدا کند و نهایتا بر او غالب شود، یا اینکه خود را با آن دوست قطع کند. اما معمولا افراد اجازه می دهند که این کشش و جاذبه ادامه داشته باشد، و فکر می کنند که کسی متوجه نخواهد شد و اینکه می توانند این کشش را کنترل کنند، بدون اینکه اتفاق بدی بیافتد. اما در اینجا مشکلی وجود دارد.

هر چقدر ذهن شما بیشتر درگیر مساله ای باشد، چه این مساله خوب باشد یا بد، بیشتر احتمال انجام آن مساله توسط شما وجود خواهد داشت. فکر می کنید کسی که به همسر خود خیانت کرده، صرفا در زمان خیانت مرتکب لغزش شده است؟ البته که نه! این فرد مطمئنا این عمل را مدت در ذهن خود می پرورانده، و در روز خیانت دیگر نمی توانست جلو خودش را بگیرد، چرا که ذهن او مدت زیادی را در فضای خیانت گذرانده بود.

دخترها! شما باید در برخورد با دوستان از جنس مخالف خوددار تر برخورد کنید، به آنها اجازه هر کاری را ندهید، در فیسبوک با آنها ارتباط برقرار نکنید و به آنها پیام نفرستید. اگر پسری دائما با شما تماس می گیرد، علتش این است که شما آزادی این کار را به او داده اید. با آتش بازی نکنید. بهتر است که انسان از خطر پیش گیری کند تا اینکه اجازه دهد خطر به روز به روز به او نزدیکتر شود.

 
:: مرتبط با: جامعه ,
:: برچسب‌ها: اختلاط ,
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic